TS Stal Śrubiarnia
facebook
łść

Aktualności

2013-02-22
Emocje do końca-STALOWE TRIUMFUJĄ!

Nasze zawodniczki rozpoczęły swoją grę w turnieju o godzinie 9:00, a przeciwniczkamki były gospodynie - UKS START Pietrowice Wielkie. Początek spotkania należał do Stalowych, które po trafieniach Duraj wyszły na prowadzenie 2:0. Przeciwniczki odrobiły jednak straty i tym razem to one  wyszły na prowadzenie 2:3. Do przerwy gra była wyrównana z lekką przewagą dla Żywczanek, pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 7:5 dla naszych. NIestety po przerwie gra zupełnie się nie układała  Śrubkom i mimo dobrej końcówki w systemie każdy swego i odrobieniu kilku bramek mecz zakończył się przegraną 11:12.

Żywieckie szczypiornistki pokazały jednak góralski charakter i nie załamały się, a wręcz przeciwnie, zmotywowały do dalszej walki.
Kolejnym przeciwnikiem były Wrocławianki i tym razem to one miały bardzo dobry poczatek, rozpoczynając od prowadzenia 0:3. Żywczanki zmobilizowały się, zdecydowanie poprawiły grę w obronie i przy wyniku 3:6 dla Wrocławianek, rzuciły 7 kolejnych bramek (Puchacz, Libionka, Kamińska) i wyszły na prowadzenie 10:6. Były to ostatnie minuty spotkania i rywalki już nie miały szans odrobić strat. Mecz z HANDBALL 28 Wrocław zakończył sie naszym zwycięstwem 11:8.

W trzecim spotkaniu Stalowe musiały zagrać na 100% swoich możliwości, ponieważ przeciwniczkami były faworytki zawodów MTS Żory. Determinację było widać od początku i Llibionka zdobywa pierwszą bramkę w tym meczu. Po kolejnych trafieniach Skupień i Libionki prowadzimy 3:1. Potem wspaniałymi akcajmi popisała się Ficoń, która mało widoczna we wcześniejszych meczach, "przebudziła się" w tym spotkaniu i wzięła ciężar gry na siebie. Pierwsza połowa kończy prowadzeniem Żywczanek 12:9. Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia przeciwniczek, które zniwelowały stratę do dwóch oczek. Stalowe opanowały sutuację i nie dały sobie odebrac zwycięstwa, kończąc spotkanie wynikiem 18:15.

Przed ostatnią fazą turnieju jeszcze 3 zespoły miały szansę na "złoto", więc emocje sięgały zeniutu.
Na koncie Śrubiarni, Żor i Pietrowic było po 4 punkty - przy zwycięsywach tych zespołów w swoich ostatnich spotkaniach to Żory byłyby zwycięzcą mając najlepszy stosunek bramkowy, Śrubiarnia zajęłaby miejsce drugie a Pietrowice trecie. Sport jednk jest piękny dlatego, że jest nieprzewidywalny :) Już w pierwwszym spotakniu  tej fazy doszło do nie lada niespodzianki, ponieważ Żory pregrały 10:13 z Wrocławiem i tym wynikiem wrocławianki dały sobie jeszcze szansę na zdobycie pierwszego miejsca ( przy porażkach Śrubiarni i Pietrowic) 

Kolejny mecz naszych piłkarek na szczęście zakończył sie wycięstwem 13:8 (9:1) z drużyną z Zabrza i już wtedy mogliśmy się cieszyć z miejsca na podium, tylko jeszcze nie wiadomo było z jakiego: z drugiego czy z pierwszego. O wszystkim decydował ostatni mecz pomiędzy Piotrewicami a Wrocławiem. Pietrowice musiały spotkanie wygrać, żeby zająć pierwsze miejsce, porażka "zrzucała je za podium na 4 pozycję. Wydawało się, że przy takim układzie Pietrowiczanki zrobią wszystko, żeby ten mecz wygrać, jednak stało sie inaczej i przegrały 9:12. 
W tym momencie zawodniczki TS STAL ŚRUBIARNIA Żywiec mogły sie cieczyć ze zwycięstwa w III Turnieju Piłki Ręcznej Juniorek o Puchar Starosty Raciborskiego!!!

Ponadto zawodniczka Śrubiarni Sylwia Libionka została wybrana najlepsza zawodniczką turnieju, natomiast Patrycja Puchacz najlepszą zawodniczką TS STAL Śrubiarnia Żywiec

TS STAL ŚTUBIARNIA ŻYWIEC:

GOŁUCH KSENIA (B), PIECHA KLAUDIA (B), LIBIONKA SYLWIA 14, PUCHACZ PATRYCJA 13, FICOŃ ANNA 8, DURAJ JUSTYNA 5, SKUPIEŃ BEATA 4, KAMIŃSKA KLAUDIA 3, PACH DOMINIKA 2, SAPETA KLAUDIA 2, MARCJASZ KINGA 1, RODAK AGNIESZKA 1,BINDA JUDYTA, KUBAŃDA MAGDALENA, MAREK KLAUDIA

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
1. TS Stal Śrubiarnia Żywiec
2. UKS Handball 28 Wrocław
3. MTS Żory
4. UKS Start Pietrowice Wielkie
5. SPR Pogoń 1945 Zabrze


MVP TURNIEJU:            Sylwia Libionka (Śrubiarnia Żywiec)
AJLEPSZA BRAMKARKA: Dominika Glabik (Handball Wrocław)

 


Komentarze użytkowników

łść
łść
Dodaj komentarz
Komentarz został wysłany i zostanie opublikowany po akceptacji administratora

Imię*
Podaj imię !!!

Komentarz*
Komentarz nie może być pusty !!!

Kod z obrazka*
Nieprawidłowy kod z obrazka !!!

* Pole wymagane