łść

Aktualności

2013-02-22
Emocje do końca-STALOWE TRIUMFUJĄ!

Nasze zawodniczki rozpoczęły swoją grę w turnieju o godzinie 9:00, a przeciwniczkamki były gospodynie - UKS START Pietrowice Wielkie. Początek spotkania należał do Stalowych, które po trafieniach Duraj wyszły na prowadzenie 2:0. Przeciwniczki odrobiły jednak straty i tym razem to one  wyszły na prowadzenie 2:3. Do przerwy gra była wyrównana z lekką przewagą dla Żywczanek, pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 7:5 dla naszych. NIestety po przerwie gra zupełnie się nie układała  Śrubkom i mimo dobrej końcówki w systemie każdy swego i odrobieniu kilku bramek mecz zakończył się przegraną 11:12.

Żywieckie szczypiornistki pokazały jednak góralski charakter i nie załamały się, a wręcz przeciwnie, zmotywowały do dalszej walki.
Kolejnym przeciwnikiem były Wrocławianki i tym razem to one miały bardzo dobry poczatek, rozpoczynając od prowadzenia 0:3. Żywczanki zmobilizowały się, zdecydowanie poprawiły grę w obronie i przy wyniku 3:6 dla Wrocławianek, rzuciły 7 kolejnych bramek (Puchacz, Libionka, Kamińska) i wyszły na prowadzenie 10:6. Były to ostatnie minuty spotkania i rywalki już nie miały szans odrobić strat. Mecz z HANDBALL 28 Wrocław zakończył sie naszym zwycięstwem 11:8.

W trzecim spotkaniu Stalowe musiały zagrać na 100% swoich możliwości, ponieważ przeciwniczkami były faworytki zawodów MTS Żory. Determinację było widać od początku i Llibionka zdobywa pierwszą bramkę w tym meczu. Po kolejnych trafieniach Skupień i Libionki prowadzimy 3:1. Potem wspaniałymi akcajmi popisała się Ficoń, która mało widoczna we wcześniejszych meczach, "przebudziła się" w tym spotkaniu i wzięła ciężar gry na siebie. Pierwsza połowa kończy prowadzeniem Żywczanek 12:9. Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia przeciwniczek, które zniwelowały stratę do dwóch oczek. Stalowe opanowały sutuację i nie dały sobie odebrac zwycięstwa, kończąc spotkanie wynikiem 18:15.

Przed ostatnią fazą turnieju jeszcze 3 zespoły miały szansę na "złoto", więc emocje sięgały zeniutu.
Na koncie Śrubiarni, Żor i Pietrowic było po 4 punkty - przy zwycięsywach tych zespołów w swoich ostatnich spotkaniach to Żory byłyby zwycięzcą mając najlepszy stosunek bramkowy, Śrubiarnia zajęłaby miejsce drugie a Pietrowice trecie. Sport jednk jest piękny dlatego, że jest nieprzewidywalny :) Już w pierwwszym spotakniu  tej fazy doszło do nie lada niespodzianki, ponieważ Żory pregrały 10:13 z Wrocławiem i tym wynikiem wrocławianki dały sobie jeszcze szansę na zdobycie pierwszego miejsca ( przy porażkach Śrubiarni i Pietrowic)

Kolejny mecz naszych piłkarek na szczęście zakończył sie wycięstwem 13:8 (9:1) z drużyną z Zabrza i już wtedy mogliśmy się cieszyć z miejsca na podium, tylko jeszcze nie wiadomo było z jakiego: z drugiego czy z pierwszego. O wszystkim decydował ostatni mecz pomiędzy Piotrewicami a Wrocławiem. Pietrowice musiały spotkanie wygrać, żeby zająć pierwsze miejsce, porażka "zrzucała je za podium na 4 pozycję. Wydawało się, że przy takim układzie Pietrowiczanki zrobią wszystko, żeby ten mecz wygrać, jednak stało sie inaczej i przegrały 9:12.
W tym momencie zawodniczki TS STAL ŚRUBIARNIA Żywiec mogły sie cieczyć ze zwycięstwa w III Turnieju Piłki Ręcznej Juniorek o Puchar Starosty Raciborskiego!!!

Ponadto zawodniczka Śrubiarni Sylwia Libionka została wybrana najlepsza zawodniczką turnieju, natomiast Patrycja Puchacz najlepszą zawodniczką TS STAL Śrubiarnia Żywiec