Aktualności

2012-10-25
PIERWSZE ZWYCIĘSTWO!!!!

PIERWSZE ZWYCIĘSTWO - PIERWSZA PORAŻKA!!!!
Szczypiornistki TS STAL ŚRUBIARNIA Żywiec wygrały dziś swoje pierwsze spotkanie w ŚLPR Juniorek.
Nasze dziewczyny sprawiły nie lada niespodziankę, a nawet sensację, pokonując na własnym parkiecie lidera tabeli SOŚNICĘ Gliwice 30:21 (16:11), która odnotowała pierwszą porażkę w tym sezonie. Od pierwszej minuty mecz był wyrównany, ale to nasze przeciwniczki prowadziły, sytuacja taka trwała do 10 minuty kiedy po faulu na Judycie Bindzie podyktowano rzut karny, który bezbłędnie wykorzystała Anna Ficoń, powracająca do gry po kontuzji. W 13 minucie, po indywidualnej akcji, do remisu 7:7 doprowadziła Patrycja Puchacz, a kilka sekund później Justyna Duraj, zdobywając bramkę z kontrataku, dała naszemu zespołowi prowadzenie 8:7, którego "STALOWE"nie oddały już do końca meczu. Bardzo dobra gra w obronie i skuteczność w ataku, pozwoliły na systematyczne powiększanie przewagi.

Warto nadmienić, że piłkarki ręczne TS STAL ŚRUBIARNIA Żywiec zapisały się dziś na kartach historii, ponieważ jako PIERWSZE ZWYCIĘŻYŁY W MECZU LIGOWYM W CAŁEJ DOTYCHCZASOWEJ HISTORII ŻYWIECKIEJ PIŁKI RĘCZNEJ.