TS Stal Śrubiarnia
facebook
łść

Aktualności

2019-02-04
Awansujemy do Finałów Mistrzostw Śląska w siatkówce!

Początek Półfinałów Mistrzostw Śląska nie był łatwy. KPKS Halemba wysoko postawiła poprzeczkę. Choć pierwszy set zdecydowanie należał do Żywczanek, rywalki nie zamierzały się poddawać, a ich ambicja i waleczność doprowadziły do wyniku 1:1 w setach. Tu walka rozpoczynała się od nowa i wcale nie była łatwa. Obie drużyny solidnie pracowały, ale to Żywczankom udało się zdominować końcówkę i ostatecznie zgarnąć trzeciego seta na swoje konto! Jednak rywalki nie pozostały dłużne, wykorzystując chwilowy kryzys naszych siatkarek, głównie za sprawą dobrej zagrywki ponownie doprowadziły do remisu!

Pierwszy mecz, a o wyniku już miał decydować tie-break! Jednak tutaj nasze dziewczyny dały prawdziwy popis! Każdy element funkcjonował niemal bezbłędnie i to Żywczanki nadawały tempo gry. W fantastyczny sposób rozbiły Halembę do 5! Tym samym wygrały całe spotkanie 3:2! (25:17 22:25, 25:20 19:25, 15:5).


Następnego dnia bielski parkiet został totalnie zdominowany przez nasze siatkarki. Dziewczyny weszły w mecz z drużyną ANBUD MKS Będzin mocno i efektownie, bardzo szybko wychodząc na prowadzenie. Nim się obejrzeliśmy, pierwszy set był już zapisany na konto Stalowych.
Drobne błędy na początku drugiej partii spowodowały, że zawodniczki z Będzina na moment "odskoczyły", obejmując punktową przewagę, jednak nasze siatkarki nie tylko odbudowały wynik, ale i bardzo szybko wyszły na spore prowadzenie, pokazując rywalkom, że dziś wyłącznie one dyktują tempo gry! To samo obejrzeć mogliśmy w 3 secie, który był przypieczętowaniem świetnego wystąpienia i zwycięstwa Stalowych (25:14, 25:22, 25:12).

Nasze zawodniczki w tym spotkaniu pokazały kapitalną siatkówkę, za co należą im się ogromne brawa! Ten wynik zapewnił im awans do Finałów Mistrzostw Śląska.

Dzień później nasze siatkarki rozegrały mecz z drużyną BKS Bielsko-Biała, zwyciężając w nim 3:2! Żywczanki tym samym pozostały niepokonane i awansowały z pierwszego miejsca do najlepszej czwórki na Śląsku! Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!


Komentarze użytkowników

łść
łść
Dodaj komentarz
Komentarz został wysłany i zostanie opublikowany po akceptacji administratora

Imię*
Podaj imię !!!

Komentarz*
Komentarz nie może być pusty !!!

Kod z obrazka*
Nieprawidłowy kod z obrazka !!!

* Pole wymagane