Aktualności

2018-03-02
Podsumowanie meczy siatkarek

Młodziczki II

24.02 dziewczyny rozegrały pierwsze mecze od ferii zimowych . W pierwszym spotkaniu zmierzyły się z drużyną UKS Jedynka Rybnik II, szybko wygrywając 25-12, 25-16. W drugim spotkaniu zagrały z gospodarzami MCKIS Jaworzno II, także wygrywając 25-20, 25-14. W tych meczach na  pewno można pochwalić zagrywkę oraz przyjęcie.

Młodziczki I

28.02 na hali w Zawierciu odbyły się kolejne mecze Ligi Śląskiej,w których żywczanki zmierzyły się z drużynami MKS Dwójka Zawiercie i MOSM Tychy II
Pierwszy mecz zakończył się co prawda wynikiem 2:0 (25:20, 25:18), jednak stalowe zagrały na przyzwoitym poziomie.
Drugi mecz był zdecydowanie jednym z gorszych meczy w sezonie naszych młodziczek. Mimo, że przez cały mecz słychać było doping żywczanek, nie przełożyło się to na grę na boisku. Stalowe popełniły liczne błędy, które bardzo wpłynęły na ostateczny wynik 2:0 (25:23, 25:23) na korzyść zawodniczek MOSM-u.
Następne, a tym samym ostatnie mecze odbędą się 10.03 na hali w Moszczanicy.

24.02 nasze młodziczki rozpoczęły ostatni etap rozgrywek Ligi Śląskiej. Pierwsze mecze rozegrały na hali w Rybniku, gdzie zmierzyły się z zespołami ze Skoczowa i Wodzisławia Śląskiego.
Najpierw zmierzyły się z drużyną MKS ZORZA Wodzisław Śląski. Było widać, że jest to pierwszy mecz po dłuższej przerwie. Zawodniczki z Wodzisławia na początku zdominowały Stalowe swoją grą, lecz te szybko podjęły ponowną walkę. Spotkanie to było pokazem bardzo nieregularnej gry z naszej strony, co doprowadziło ostatecznie do tie-breaka. Na szczęście w trzecim secie to nasze zawodniczki wywalczyły zwycięstwo, doprowadzając do wyniku 2:1 (25:18, 23:25, 16:14). Po tym trudnym, długim meczu, nadszedł czas na walkę z drużyną ze Skoczowa. Żywczanki, podbudowane wcześniejszą wygraną, wkroczyły do gry o wiele pewniej i w pierwszym secie było widać zdecydowaną przewagę naszych zawodniczek. W drugim secie przeciwniczki pokazały całkowicie odmienną siatkówkę, od tej z pierwszej partii, przez co nasze siatkarki straciły o wiele więcej punktów. Mimo to, zawodniczki SMS ŻAPN utrzymały swoją pozycję lidera do końca i wygrały to spotkanie 2:0 (25:15, 25:23).

Następnie młodziczki zmierzyły się z drużynami z Łazisk Górnych i z Tarnowskich Gór.
W meczu przeciwko MOSIR POLONIA Łaziska Górne nasze siatkarki, dzięki grze na równym poziomie, zakończyły spotkanie wynikiem 2:0 na swoją korzyść (25:8, 25:17).
W drugim meczu po przeciwnej stronie siatki stanęła drużyna UKS Gwiazda Tarnowskie Góry. Mimo dobrego rozpoczęcia pierwszego seta, żywczanki zaczęły popełniać dużo błędów własnych, przez co set ostatecznie zakończył się wynikiem 25:16 na korzyść przeciwniczek. Drugi set jednak zdecydowanie należał do zawodniczek SMS ŻAPN. Rozpoczynając od dobrej zagrywki, poprzez walkę w polu, skończone ataki i oczywiście trochę szczęścia, nasze zawodniczki zakończyły go wynikiem 21:25 i doprowadziły do tie-breaku. Niestety trzeci, decydujący set, nie poszedł po naszej myśli (15:7), a całe spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla UKS-u.
Trzymamy kciuki za zawodniczki SMS ŻAPN i życzymy powodzenia w następnych meczach, które odbędą się w tą środę (28.02) na hali w Zawierciu.

KADETKI

21.02 nasze Kadetki zmierzyły się z zawodniczkami z Mikołowa na hali przeciwniczek. Pierwszy set nie pokazał wszystkich możliwości siatkarek, co spowodowało jego utratę. Zawodniczki SMS ŻAPN w 3 kolejnych setach pokazały jednak na co je stać i bez problemu wygrały całe spotkanie 3:1. Gratulujemy!