TS Stal Śrubiarnia
facebook
łść

Aktualności

2017-01-02
Siatkówka - podsumowanie ostatnich meczów w roku 2016

Nasze siatkarki rozegrały ostatnie mecze w tym roku. Kadetki na hali MKS Bielsko- Biała, po ciężkim początku, doprowadziły do wyniku 2:1 na swoją korzyść, ale niestety nie udało się im wygrać kolejnych setów. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 3:2 dla rywalek. Juniorki rewelacyjnie zakończyły rozgrywki w tym roku! Nasze siatkarki zmierzyły się z Jastrzębskim Klubem Siatkarskim SMS Jastrzębie. Gra od samego początku toczyła się pod dyktando Żywczanek, to one nadając tempo spotkaniu, bezdyskusyjnie pokonały przyjezdne 3;0 (25:17, 25:21, 25:16)! Młodziczki rozegrały swoje dwa mecze na hali w Moszczanicy. W pierwszym meczu nasze zawodniczki zmierzyły się z drużyną MOSM Tychy II. Już od początku spotkania to Żywczanki nadawały tempo grze, doprowadzając do wyniku 2;0 na naszą korzyść.
W kolejnym meczu nasze reprezentantki zmierzyły się z drużyną ze Skoczowa. Pierwszy set oddały rywalkom, jednak w następnym szybko je dogoniły i doprowadziły do tie-breka. W emocjonującej końcowce, szczęście nie dopisało zawodniczkom TS Stal Śrubiarnia i ostatecznie mecz zakonczył się wynikiem 2;1 dla Skoczowa.

Żywiec zgarnął na swoje konto kolejne 3 punkty w III Lidze! W sobotę nasze siatkarki gościły na swojej hali zawodniczki VC Victoria-MOSiR Cieszyn. Żywczanki mimo pojawiających się drobnych błędów, nie miały żadnego problemu ze swoimi rywalkami. Dominując na boisku, bezdyskusyjnie pokonały je 3;0! (25:17, 25:19, 25:16). Składamy więc naszymreprezentantkom serdeczne gratulacje i mamy nadzieję, że to nie koniec ich wspaniałych występów!

Sobotni mecz był kończącym rozgrywki w roku 2016, nadszedł więc czas na drobne podsumowania!
Stalowe świetnie zaprezentowały się w pierwszej części rozgrywek. Mimo licznych problemów kadrowych (głównie w starszych rocznikach) Żywczanki nie poddały się nawet na moment! I jak widać - są efekty. Nasze reprezentantki znajdują się w górnej części tabel! Kadetki - 2 miejsce, juniorki - 3(warto przypomnieć, że Stalowe biorą udział w rozgrywkach I LIGII juniorek, tzn. rywalizują z 5 najsilniejszymi drużynami na Śląsku!), także w III lidze Stalowe uplasowały się na 3 miejscu. Tak rewelacyjne wyniki zagwarantowały naszym zawodniczkom:
*w kat. juniorek - PÓŁFINAŁY MISTRZOSTW ŚLĄSKA,
*w kat. kadetek - ĆWIERĆFINAŁY MISTRZOSTW ŚLĄSKA
Aktualnie, Stalowe rozpoczęły swoją zasłużoną świąteczną przerwę. Mamy nadzieję, że w styczniu wrócą na parkiet wypoczęte, zdeterminowane, pełne motywacji i chęci do walki! Póki co, Żywczankom gratulujemy!
A wszystkim naszym kibicom i czytającym życzymy spokojnych oraz radosnych Świąt!

 

 

 


Komentarze użytkowników

łść
łść
Dodaj komentarz
Komentarz został wysłany i zostanie opublikowany po akceptacji administratora

Imię*
Podaj imię !!!

Komentarz*
Komentarz nie może być pusty !!!

Kod z obrazka*
Nieprawidłowy kod z obrazka !!!

* Pole wymagane