łść

Aktualności

2015-03-24
Stalowe zdeklasowały „Olimpijki” w Handballowych derbach Żywca!

W pierwszych derbach Żywca w III lidze piłki ręcznej kobiet zdecydowanie zwyciężyły zawodniczki TS STAL ŚRUBIARNIA-SMS ŻAPN Żywiec. Stalowe od początku kontrolowały spotkanie i w 8 minucie prowadziły już 5:0. Szczelna obrona i liczne przechwyty pozwalały zawodniczkom śrubiarni sukcesywnie powiększać przewagę i zakończyć pierwszą połowę zwycięstwem 19:7.

Druga połowa rozpoczęła się od dekoncentracji w szeregach śrubiarni i zawodniczki SMS Olimpijczyk wykorzystały sytuację zdobywając 3 bramki z rzędu. Po 10 minucie gospodynie poukładały defensywę i już nic nie mogło odebrać im zwycięstwa w historycznych derbach Żywca. Spotkanie zakończyło się wynikiem 37:18 dla TS STAL ŚRUBIARNIA-SMS ZAPN ŻYWIEC.

Bardzo cieszy dzisiejszy wynik, tym bardziej, iż mecze derbowe zawsze wzbudzają większe zainteresowanie. Dzisiejsze zwycięstwo to efekt naszej 4 – letniej pracy w szkole SMS ŻAPN Żywiec i współpracy z Gimnazjum im. Fałata w Bystrej. To właśnie uczennice i absolwentki z tych szkół stanowią większość tego zespołu. Mam nadzieję, że w kolejnych meczach też powalczymy o zwycięstwo, ale z doświadczenia wiem, że będzie bardzo trudno.- Monika Rybarska/TS STAL ŚRUBIARNIA – SMS ŻAPN ŻYWIEC

III liga zdj

TS Stal Śrubiarnia Żywiec – SMS Olimpijczyk Żywiec 37 : 18 (19 : 7)

TS Stal: Barcik Weronika, Basiura Anna, Sromek Justyna, Zadora Patrycja, Pach Dominika, Piecha Klaudia, Rodak Agnieszka, Knapik Agnieszka, Sermak Joanna, Emrulahu Lulzime, Widzyk Roksana, Słowiak Dominika, Libionka Sylwia, Koim Barbara, Bianik Anna, Felbór Karolina.

Bramki: Zadora 1, Pach 3, Piecha 2, Rodak 1, Knapik 1, Sermak 10, Słowiak 3, Libionka 11, Koim 3, Bianik 1.

Trener: Marcin Nosowicz

SMS Olimpijczyk: Ścieszka Paulina, Mikołajek Monika, Marek Sylwia, Marcjasz Kinga, Waluś Jagoda, Ulrich Dominika, Kamińska Kinga, Piorun Marta, Hutyra Klaudia, Niewdana Joanna, Gołuch Ksenia, Żurek Anna, Wojnowska Natalia, Ścieszka Patrycja, Falfasińska Dominika,

Bramki: Marcjasz 2, Waluś 1, Ulrich 3, Kamińska 2, Hutyra 6, Niewdana 4.

Kierownik: Hubert Rodak.

Źródło: zywiecsport.pl